جستجوی گوگل هرزنامه را بالاتر از اخبار اصلی نشان می‌دهد

جستجوی گوگل هرزنامه را بالاتر از اخبار اصلی نشان می‌دهد

گوگل پس از عرضه AI Reviews با واکنش‌های منفی روبه‌رو شد. به همین خاطر قوانین جدیدی درباره لینک‌دهی انجام داد. حال نوبت رسیدگی به موضوع دیگری است. ظاهرا در جستجوی گوگل، هرزنامه ها بالاتر از اخبار اصلی قرار دارند.

موضوع جدید مربوط به محتواهایی است که سرقت ادبی شدند. اگر موضوعی را در گوگل جستجو کنید، متوجه می‌شوید که تیتر مقاله‌ها کپی‌هایی از سایت‌هایی مانند Wired و … است.

کاربران می‌گویند تصاویری که در این سایت‌ها وجود دارد همگی با هوش مصنوعی ساخته شدند. و با کلیک بر روی هر یک، وارد سایتی با لینک‌های متعدد می‌شوید. تمام محتوای این سایت‌ها سرقتی هستند. هوش مصنوعی تصاویر را می‌سازد و صاحبان سایت آن را منتشر می‌کنند.

جستجوی گوگل هرزنامه را بالاتر از اخبار اصلی نشان می‌دهد

نکته این سرقت‌ها آن است که هرزنامه‌های مذکور فقط به ده زبان مختلف از جمله ژاپنی و اسپانیایی نیز وجود دارند. تمام مقاله‌های سایت‌هایی مانند رویترز و تک‌چرچ با تصاویر مختلف هوش مصنوعی تغییر یافته بودند.

هرزنامه اصلی با نام Syrus فعالیت دارد و بالاتر از اخبار اصلی گوگل قرار می‌گیرد. این وبسایت جعلی به خوبی توانست الگوریتم سئو گوگل را به بازی بگیرد. در صفحات اول آن چندین سوال مختلف و پر جستجو درباره هوش مصنوعی وجود دارد. همین نیز به این سایت کمک کرد تا بتواند در صدر نتایج قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *