ذهن خوانی دقیق هوش مصنوعی

ذهن خوانی دقیق هوش مصنوعی

یک مدل هوش مصنوعی ذهن خوان می‌تواند آنچه را می‌بینید بازسازی کنید. ذهن خوانی این مدل هوش مصنوعی آنقدر دقیق است که توجه زیادی را به خود جلب کرده‌ است.

سیستم‌های هوش مصنوعی اکنون می‌توانند بازسازی‌های دقیقی از چیزی که فکر به آن نگاه می‌کند بسازند. این بررسی بر اساس فعالیت مغزی انجام می‌شود. تصاویری که هوش مصنوعی می‌سازد بر اساس نقاطی از مغز انسان است که تصویر روی آن متمرکز است.

تیم گوچلو روی این سیستم‌ها فعالیت می‌کند. آن‌ها با بررسی تحقیقات چند سال گذشته و حال حاضر متوجع نکاتی در این خصوص شدند. این تیم می‌گوید هوش مصنوعی در حال یادگیری است و هر بار تلاش می‌کند نقاط لازم را پیدا کند. با پیدا کردن این نقاط هوش مصنوعی می‌تواند تصویری دقیق‌تر و با جزییات بهتر ترسیم کند.

این تیم می‌گوید برای هوش مصنوعی خیلی آسان‌تر است که تصاویر ساخته‌ هوش مصنوعی را دوباره بازسازی کند تا تصاویر واقعی. این موضوع هنوز بخشی از چالش تیم‌های تحقیقاتی است. دلیل این اتفاق نیز آن است که بخشی از فرآیند تولید تصویر در یادگیری ماشین به بازسازی تصویر مرتبط است. بنابراین بازسازی تصویر هوش مصنوعی برای یک مدل بسیار راحت‌تر است.

بازسازی تصاویر واقعی دقتی به مراتب کمتر دارد و ذهن خوانی هوش مصنوعی در این مورد آنقدر دقیق نیست.

هدف نهایی این تیم، ایچاد ایمپلنت‌های مغزی است تا بتوانند با تحریک بخش‌های بینایی، بازیابی بینایی انجام دهند. به عنوان مثال آن‌ها قصد دارند به درجه‌ای برسند که صرفا بخشی که یک شی خاص را می‌بیند تحریک شود. این تجربه هوش مصنوعی را از بینایی به انسان نزدیک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *