رگولاتور اروپایی در حال آسیب به Meta AI

رگولاتور اروپایی در حال آسیب به Meta AI

شرکت متا و مارک زاکربرگ می‌گویند رگولاتور اروپایی به چت بات Meta AI آسیب می‌رساند. متا به اطلاعات محلی برای توسعه ربات خود نیاز دارد.بنابراین متا مدل هوش مصنوعی خود را در اروپا قطع می‌کند.

این اتفاق پس از قوانین جدید متا و استفاده از اطلاعات پروفایل‌های عمومی فیسبوک و اینستاگرام رخ داد. در پی این اتفاق اعتراضات تنظیم کننده حریم خصوصی ایرلند شروع شد. پس از آن نیز متا مدل خود را از دسترس ایرلندی‌ها خارج کرد.

متا اعلام کرد از چنین درخواستی ناجوانمردانه است زیرا ما از ماه مارس به اروپا اعلام کردیم.متا به کاربران اروپایی این موضوع را اعلام کرد و حتی گزینه انصراف را نیز برای آن ها در دسترس قرار داد. با این وجود درخواست توقف استفاده از اطلاعات اعلام شد.

رگولاتور اروپایی در حال آسیب به Meta AI

آسیب رگولاتور اروپایی به Meta AI در این خصوص گسترده و زیان بار است. شرکت‌های گوگل و Open AI پیش از این از اطلاعات اروپا برای توسعه مدل‌های خود استفاده کردند اما این درخواست فقط به متا اعلام شد.

موسس کمپین NOYB که ده شکایت علیه متا ثبت کرد و در پی آن این درخواست را از طرف اروپا اعلام کرد صحبت‌هایی درباره متا کرد. او گفت چنین کاری از طرف متا حسن نیت او را می‌رساند. شرکت متا درست پس از اینکه کشورهای اروپایی اعلام کردند از استفاده از اطلاعاتشان راضی نستند پروژه خود را متوقف کرد.

شرکت متا به اطلاعات زیادی دسترسی دارد. ایرلند و دیگر کشورها معتقدند متا و مارک زاکربرگ بدون این کار نیز می‌تواند مدل‌هایی بهتر و قوی‌تر بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *