پاپ فرانسیس در G7 درباره هوش مصنوعی صحبت کرد

پاپ فرانسیس در G7 درباره هوش مصنوعی صحبت کرد

نشست G7 با حضور پاپ برگزار شد. پاپ فرانسیس درباره هوش مصنوعی در G7 صحبت‌های مختلفی انجام داد.

او در سخنرانی خود می‌گوید خداوند روح خود را به انسان‌ها عطا کرد تا مهارت و دانش داشته باشند. بنابراین علم و فناوری از پتانسیل درونی انسان برمی‌آید. هوش مصنوعی فناوری قدرتمندی است. این فناوری در زندگی، روابط اجتماعی و تصور ما از هویت خودمان تاثیر دارد.

این فناوری هیچان و ترس را توامان ایجاد می‌کند. هوش مصنوعی می‌تواند دسترسی به دانش را دموکراتیک کند. پیشرفت در تحقیقات علمی را تصاعدی کند و کارهای سخت و طاقت فرسا با کمک ماشین انجام می‌شوند. اما در عین حال، بی‌عدالتی در کشورهای بزرگ بیش از پیش می‌شود. طبقات اجتماعی و ظلم و ستم گسترش پیدا می‌کند.

پاپ فرانسیس در G7 درباره هوش مصنوعی صحبت کرد

هشدار پاپ درباره هوش مصنوعی

استفاده از این ابزار همیشه به سود ما نیست. حتی اگر تمام انسان‌ها این دانش را به نفع خود احساس کنند باز هم در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی‌شود. بشریت به دلیل آزادی‌های رادیکال، خود را تبدیل به دشمنی بزرگ برای بشریت و کره زمین می‌کند. همین سرنوشت می‌تواند درباره هوش مصنوعی نیز اتفاق بیفتد.

پاپ فرانسیس در ادامه صحبت‌های خود درباره هوش مصنوعی در G7 گفت: حتی زماین که اجداد ما با سنگ چاقو ساختند دو رویکرد سو و مفید داشت. هوش مصنوعی نیز همین است. تفاوت این دو ابزار در عظمت استفاده از آن‌ها است.

پاپ فرانسیس در اهم این سخنرانی درباره هوش مصنوعی هشدار داد. او معتقد بود انسان نمی‌تواند دربرابر وسوسه‌های این فناوری مقاومت کند. بنابراین استفاده‌های ناخوشایند و جبران ناپذیر در هر صورت اتفاق می‌افتد. بهتر است افراد این مضووع را به خاطر بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *