5 سهام هوش مصنوعی (AI) که می تواند شما را میلیونر کند

5 سهام هوش مصنوعی (AI) که می تواند شما را میلیونر کند

یکی از شرکت هایی که با هوش مصنوعی به درامد بالایی رسید، انویدیا بود. اگر سال‌ها پیش سهام انویدیا را خریده‌ بودید احتمالا امروز یکی از ثروتمندان دنیا شناخته می شدید. این سهام با هوش مصنوعی (AI) سود زیادی برد و بازده میلیونی ایجاد کرد و به شرکت کمک کرد تا به ارزش 2.1 تریلیون دلار رشد کند.

5 سهام هوش مصنوعی (AI) که می تواند شما را میلیونر کند!

اما پنج سهام دیگر هوش مصنوعی با پتانسیل میلیونر شدن در دهه آینده عبارتند از:

1. Palantir Technologies

شرکت تجزیه و تحلیل داده‌ها Palantir Technologies (PLTR 9.87%) نرم‌افزار سفارشی و برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی را بر روی پلتفرم‌های Gotham، Apollo و AIP خود می‌سازد. این شرکت رابطه عمیقی با دولت ایالات متحده دارد و مشتریان تجاری را جذب کرده است. رزروهای تجاری ایالات متحده بیش از 100 درصد سال به سال در سه ماهه چهارم رشد داشته است. این شرکت سودآور است و 3.6 میلیارد دلار پول نقد در برابر بدهی صفر دارد تا سرمایه گذاری برای رشد را ادامه دهد. ارزش بازار این شرکت 55 میلیارد دلار است. Palantir هنوز فقط 497 مشتری دارد، که در دهه آینده و فراتر از آن، فضای زیادی برای مشتریان بیشتر باقی می گذارد.

5 سهام هوش مصنوعی (AI)

2. Super Micro Computer

سوپر میکرو کامپیوتر شرکت سیستم‌های کامپیوتری مدولار Super Micro Computer (SMCI 3.10%) به لطف افزایش تقاضا برای سیستم‌های مرکز اطلاعات برای هوش مصنوعی، تجارت خود را با نرخ‌های سه رقمی رشد می‌دهد. جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، پروژه‌های خود را پیش‌بینی می‌کند که برای برآورده کردن نیازهای منابع هوش مصنوعی، نیاز به هزینه‌ای بالغ بر یک تریلیون دلار برای مرکز وجود خواهد داشت. با توجه به اینکه Supermicro هنوز کمتر از 10 میلیارد دلار فروش سالانه دارد، این رقم قابل توجهی است که شرکت می تواند از آن بهره ببرد.

Super Micro Computer

3. Symbotic

شرکت روباتیک Symbotic (SYM 3.94%) یک تغییر دهنده بازی در خرده‌فروشی و تجارت الکترونیک است. این شرکت در حال ساخت سیستم های تکمیل اختصاصی است که به طور موثر کالاها را ذخیره می کند و از روباتیک برای انتخاب و تکمیل سفارش ها استفاده می کند. Symbotic تنها 35 سیستم را برای 9 مشتری مستقر کرده است، که خرده فروشان بزرگی مانند Walmart و Target از جمله آنها هستند. این شرکت همچنین در حال توسعه سیستم‌های قابل اجاره برای مشتریان شخص ثالث است. داشتن مشتریانی مانند والمارت (که برای پایین نگه داشتن قیمت ها به کارایی متکی هستند) نشان دهنده اعتماد به عملکرد این سیستم های تکمیلی است. Symbotic یک شرکت جوان است اما در حال حاضر جریان نقدی رایگان ایجاد می‌کند. ارزش بازار 23 میلیارد دلاری این شرکت در صورتی که سیستم های Symbotic در اقتصاد جهانی رایج شود، فضایی را برای سرمایه گذاری افزایش می دهد.

Symbotic

4. CrowdStrike

شرکت امنیت سایبری CrowdStrike (CRWD 10.76%) به عنوان پیشرو در فناوری نسل بعدی ظاهر شد و از هوش مصنوعی برای شناسایی و مقابله فعالانه تهدیدها استفاده می کند. این شرکت فراتر از امنیت نقطه پایانی گسترش یافت تا بازار خود را به 100 میلیارد دلار افزایش دهد. CrowdStrike هنوز از نظر تئوری خیلی زود در مسیر رشد خود قرار دارد و کمتر از 3 میلیارد دلار فروش سالانه دارد. رشد چشمگیر CrowdStrike در چند سال گذشته نشان می‌دهد که کسب‌وکار می‌تواند به تصاحب سهم بازار ادامه دهد و سرمایه‌گذاران آماده سود بردن هستند. این شرکت با 75 میلیارد دلار برجسته ترین شرکت در این لیست است، اما دهه ها رشد ممکن است در پیش باشد.

5 سهام هوش مصنوعی (AI)

5. UiPath

اتوماسیون نرم‌افزار هنوز برای بیشتر شرکت‌ها نسبتاً خارجی است، اما UiPath (PATH 3.43%) می‌تواند آن را تغییر دهد. نرم افزار این شرکت می تواند کارهای ساده کامپیوتری مانند پر کردن فرم ها و سازماندهی داده ها را مشاهده، یاد بگیرد و تکرار کند. این یک سناریوی واقعی از خودکارسازی انسان ها از مشاغل ساده است. به گفته گارتنر، نکته مهم این است که UiPath پیشرو در صنعت شناخته شده است. این شرکت در حال حاضر جریان نقدی زیادی ایجاد می کند و ارزش بازار سهام تنها 13 میلیارد دلار است. اتوماسیون کارهای اداری می تواند برای بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان جذاب باشد و به سهام پتانسیل بالقوه بالقوه بازده بلندمدت سودآور از اندازه متوسط ​​فعلی آن بدهد.

5 سهام هوش مصنوعی (AI)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *