Apple با Darwin AI وارد دنیای هوش مصنوعی می‌شود

Apple - Darwin AI

شرکت Darwin AI یک شرکت کانادایی در حوزه هوش مصنوعی است. چند وقت پیش این شرکت تمام شبکه‌های اجتماعی و وبسایت و حساب‌های خود را از دسترس خارج کرد. حالا شرکت Apple به طور رسمی اعلام کرده که همه این اتفاقات بابت تغییراتی بوده که صاحب جدید اجرا خواهد کرد.

تیم کوک می‌گوید که مسیر جدید آن‌ها به دنیای هوش مصنوعی مولد راه پیدا می‌کند. تلاش اپل برای ارائه گوشی‌های هوشمندی است که از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند. البته نا گفته نماند که اپل بخش زیادی از کارمندان استارتاپ Darwin AI را هم به مجموعه خود جذب کرد.

تیم کوک، رئیس اپل، می‌گوید: «در حال حاضر داخل مجموعه ما کارهای بزرگی انجام می‌شود و نتیحه آن هم به زودی مشخص می‌شود. فرصت بزرگی برای وارد شدن اپل به دنیای هوش مصنوعی ایجاد شد. »

Darwin AI - Apple - هوش مصنوعی

حالا این Darwin AI چه می‌کند؟

هوش مصنوعی Darwin در واقع یک هوش مصنوعی بازرس است. یعنی این مدل اجزای مختلفی در فرآیند تولید حضور دارند را بررسی می‌کند. نتیجه آن هم کیفیت و کارآمدی بیشتر است. البته این مدل به سیستم‌های هوش مصنوعی کوچک‌تر هم نظارت می‌کند که آن‌ها هم باید بهینه‌تر باشند.

این تکنولوژی آنجایی به درد اپل می‌خورد که تمام تمرکزش روی ساخت هوش مصنوعی برای دستگاه‌های خودش است. با کمک این مدل می‌تواند سیستم‌های کوچک‌تر، بهینه‌تر با کارآیی بهتری تولید کند و نیازی نیست سختی‌های کار بر روی مدل‌های فضای ابری را بکشد.

احتمال زیاد از iOS 18 به بعد قرار است شاهد حضور هوش مصنوعی در دستگاه‌های آیفون باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *