محققین دانشگاه کرنل ادعا کردند که Chat GPT شعر حفظ می کند

chat gpt شعر حفظ می کند

مطالعات در حوزه هوش مصنوعی در حال انجام است. دانشمندان در حوزه های مختلف با بررسی بر روی نمونه های هوش مصنوعی آن را مورد آزمایش قرار می دهند. در بررسی های اخیر با آزمایش بر روی چندین مدل هوش مصنوعی به این نتیجه رسیدند که مدل chat gpt شعر حفظ می کند!

با بیان این مسئله نگرانی برای شاعران و نویسندگان برای تحریف یا استفاده از آثارشان بوجود آمد. این نگرانی بسیار درست است زیرا chat gpt قادر است شعرهایی که تحت حق چاپ هست را نیز حفظ و بیان کند. در نتیجه این کار کپی برداری آثار را افزایش می دهد.

محققان برای درخواست اشعار از این مدل ها از دستورات خاصی استفاده کردند. آنها دریافتند که پاسخ‌ هوش مصنوعی درباره بیان اشعار چه با نام شاعر و چه با بیان سطری از شعر در طول زمان تغییر می‌ کند. زیرا ChatGPT بعداً اشعار دارای حق نسخه‌ برداری را به‌طور غیرقابل پیش‌ بینی مدیریت می‌ کند.

دیوید میمنو، نویسنده و دانشیار علم اطلاعات، دلیل انتخاب اشعار را توضیح داد. او بیان کرد که بسیاری از اشعار از نظر فنی تحت حق چاپ هستند.

نتیجه مطالعات

نتیجه این مطالعات گسترده به اینجا رسید که مدل های بزرگ مانند ChatGPT و PalM در حفظ و تولید اشعار بسیار موفق تر از مدل های دیگر هستند. با انجام این مطالعات به نظر می رسد هوش مصنوعی نه تنها در شعر بلکه در دیگر آثار ادبی و هنری می تواند تغییراتی انجام دهد.

سوالی که مطرح می شود این است که اگر بشریت به هوش مصنوعی به عنوان یک دایره المعارف تکیه کند، آیا می‌ توانیم برای نمایش منصفانه آثار از آن استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *