Databrick: همکاری ما با Mistral آغاز شد

Databrick - Mistral

پلتفرم Databrick همکاری جدید خود را با استارتاپ Mistral آغاز کرد. دیتا بریک یک شرکت نرم افزاری است که داده‌های تجاری را تجزیه تحلیل می‌کند. به جز آن هم در کار یادگیری ماشین و هوش مصنوعی فعالیت‌هایی دارد. البته شرکت‌ها می‌توانند دادههای کلان خود را با این پلتفرم تجزیه تحلیل و مدیریت کنند.

حالا که کمی متوجه شدید دیتا بریک چه پلتفرمی است، به نظرم برویم سراغ Mistral! این مدل هوش مصنوعی فرانسوی چندماه پیش با اوپن سورس کردن تمام مدل‌هایش مشهور شد. شرکت بزرگی مثل مایکروسافت هم چند وقت پیش همراه با سرمایه گذاری روی Azul همکاری‌اش را با میسترال آغاز کرد.

دیتا بریک اعلام کرده که بعد از گرفتن سرور ابری Snowflake حالا از مدل‌های مختلف میسترال استفاده خواهد کرد. در واقع دیتا بریک دو مدل Mistral 8x7B و Mistral 7B را با سرویس cortex از Snowflake ادغام کرده است. این دو مدل از در بعضی موارد از دو مدل بالا رده‌ای مثل GPT-4 و Cloude 2 و حتی Gemini Pro هم بهتر عمل می‌کند.

کاربرهای این پلتفرم از کی‌می‌توانند از این مدل استفاده کنند؟

کار زیرساختی تمام مدل‌ها تمام است. کاربرها می‌توانند به راحتی از طریق Mosaic AI Playground از تمام امکانات این مدل برای کارهایشان استفاده کنند. خبر بسیار خوب هم این که این مدل در کنار بقیه مدل‌هایی که دیتا بریک استفاده می‌کند قدرت این پلتفرم را دوبرابر کرد. بسیاری از کارهای تحلیل داده و یادگیری ماشین دیگر به راحتی انجام می‌شوند.

پس Mistral Large چه می‌شود؟

در حال حاضر دیتا بریک هیچ برنامه‌ای برای استفاده از قدرتمندترین مدل اوپن سورس میسترال ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *