Grok 1.5 با قابلیت‌هایی فراتر از نسخه قبلی

Grok 1.5

Grok مدل هوش مصنوعی ساخته شرکت ایلان ماسک است. زمان عرضه این مدل، ادعاهای ایلان ماسک و شرکت xAI درباره این هوش مصنوعی بزرگ و زیاد بود. حالا این ادعا چه بودند؟

یکی از اتفاقاتی که شما برخلاف مدل رقیب یعنی GPT در Grok می‌بینید حس شوخ طبعی آن است. البته بعد از انتشار و استفاده کاربران می‌گویند که دو مدل مختلف دارد و می‌توانید انتخاب کنید معمولی رفتار کند یا شوخ و بامزه!

مورد دیگر هم اینکه، شما می‌توانید سوال‌های مختلفی بپرسید و جواب‌های بی پروا و گاهی گستاخانه به شما بدهد. اصلا خود تیم ایلان ماسک اعلام کرد که اگر نمی‌توانید تحمل کنید از ربات ما استفاده نکنید.

بحث انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این چند وقت گذشته داغ است و کاربران از جوابی که ربات‌های مختلف به سوال‌های سیسی می‌دهند ناراضی هستند. یک حرکت بسیار جالب Grok همین است که حد متوسطی ندارد. یعنی نه تنها می‌تواند به سوال‌های سیاسی شما جواب بدهد بلکه می‌تواند نظری سوگیرانه هم داشته باشد.

نگاهی به موضوع‌های مهمی که کاربران می‌خواهند و این هوش مصنوعی برای آن‌ها جواب دارد بیندازیم: تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، انرژی، حقوق اقلیت‌های جنسیتی، سیاست و عدالت.

grok - هوش مصنوعی جدید - ایلان ماسک

یک موضوع خیلی خیلی مهم هم به روز بودن این مدل است. برخلاف رقیب بزرگش GPT، این ربات به تمام اطلاعات به روز و لحظه‌ای پلتفرم X دسترسی دارد. البته دسترسی به این اطلاعات، علاوه اطلاعات سطح اینترنت و دیتاست‌های متنی عظیم و اطلاعات وب است.

Grok 1.5 چه ویژگی‌هایی دارد؟

از مشکلات نسخه قبلی، پایدار نبودن آن بوده است. این نسخه که احتمالا همین امسال منتشر خواهد شد، قرار است این مشکلات را نداشته باشد. احتمالا در پی خبر اوپن سورس شدن گروک هم دیگر قیمت بالایی برای استفاده از آن در کار نباشد که خودش خبر خوبی است.

طبق ادعاها در حال جاضر روی این ربات کار می‌شود که بتواند تصویر و صدا و ویدیو را هم مثل متن درک کند؛ دقیقا مثل GPT.

و در آخر هم این که قرار است در نسخه جدید قابلیت خلاصه کردن و پیشنهاد محتوا برای پست‌ها هم اضافه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *