Ngram کتاب‌های نوشته شده با هوش مصنوعی را نشان می‌دهد

کتب های هوش مصنوعی نشان داد Ngram کیفیت لازم را ندارد

گوگل برنامه Ngram را برای Google Book منتشر کرده است. این برنامه به دانشجویان و پژوهشگران کمک می‌کند در محتوای کتاب‌ها جستجو کنند. در واقع این برنامه می‌تواند کلمه یا عبارت، غلط‌های املایی و حتی نویسه‌های جایگزین را هم جستجو کند. اگر هم کتاب‌های موجود در نتایج بیشتر 40 تا باشد آن‌ها در یک نمودار نشان می‌دهد.

حالا گروهی آمدند تا محتوایی که هوش مصنوعی نوشته را هم جستجو کنند. بیشترین عبارتی که هوش مصنوعی استفاده می‌کند جمله «طبق آخرین اطلاعات دانش من» یا «as of my last knowledge update» است. این گروه هم با جستجو کردن این جمله دنبال نتایج مختلف این برنامه بودند.

در نتایج به دست آمده، چندین کتاب درباره خود هوش مصنوعی و کاربردهای آن بود. اما در نتایج بعدی، کتاب‌هایی که هوش مصنوعی می‌نویسد هم بود. این کتاب‌ها معمولا سطح پایین و بی‌کیفیت هستند. هیچکدام از آن‌ها هم آنقدر اعتبار ندارند که به‌عنوان مرجع برای کارهای پژوهشی استفاده شوند.

کتب های هوش مصنوعی نشان داد Ngram  کیفیت لازم را ندارد

چرا AI-written book برای گوگل Ngram مشکل می‌سازد؟

گوگل ادعا می‌کند این برنامه از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این الگوریتم‌ها کمک می‌کنند نتایج بهتر و دقیق‌تر و با کیفیت بالاتری ارائه شوند.

وقتی چنین کتاب‌هایی با کیفیت پایین و غیر قابل استناد در نتایج بیاید، این حقیقت برملا می‌شود که الگوریتم‌های هوش مصنوعی گوگل آنقدرها هم خوب عمل نمی‌کند. گوگل در پی انتشار این خبر گفت روی این موضوع کار می‌کنند تا مشکلات برطرف شود. حالا باید ببینیم نتایج جدید چه خواهد بود و آیا با پیشرفت توانایی‌های مدل‌ها در نوشتن کتاب، نتایج چه تغییراتی خواهند داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *