NVDA پدر خوانده هوش مصنوعی

NVDA پدر خوانده هوش مصنوعی

انویدیا (NASDAQ: NVDA) بزرگترین شرکت جهان است و با توجه به اینکه ارزش آن به تازگی از 2 تریلیون دلار فراتر رفته است، همچنین یکی از با ارزش ترین شرکت های آمریکایی است که بر اساس ارزش بازار اندازه گیری می شود. فقط مایکروسافت و اپل ارزش بیشتری از این شرکت دارند. NVDA به تازگی 5 سهام هوش مصنوعی (AI) خریداری کرد. بیشتر سرمایه بازار انویدیا تنها در 12 ماه گذشته به لطف تراشه های مرکز داده آن که برای پردازش هوش مصنوعی (AI) طراحی شدند، اضافه شد.

مدیر عامل این شرکت (جنسن هوانگ) اغلب توسط تحلیلگران به عنوان “پدرخوانده هوش مصنوعی” شناخته می شود و اکنون او با سرمایه گذاری در سهام دیگر هوش مصنوعی، شرکت خود را گسترش می دهد.

NVDA پدر خوانده هوش مصنوعی

پنج سهام هوش مصنوعی که انویدیا در آن سهم دارد:

در اولین بایگانی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار در 14 فوریه، انویدیا فاش کرد که در سال 2023 پنج سهام از AI خریده است. این سهام مربوط به شرکت های زیر است.

  1. Arm Holdings، بزرگترین شرکت‌ نیمه‌رسانا در جهان کمک می‌کند تا تراشه‌های محاسباتی پیشرفته‌شان را طراحی و توسعه دهند.
  2. Nano-X Imaging، از هوش مصنوعی برای بهبود کارایی تصویربرداری پزشکی برای کمک به بیماران برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده می کند.
  3. Recursion Pharmaceuticals از هوش مصنوعی برای تغییر شکل کشف دارو استفاده می کند.
  4. Tusimple Holdings، فناوری های پیشرفته خودران را برای صنعت حمل و نقل توسعه می دهد.
  5. SoundHoun فناوری‌های تشخیص صدا و هوش مصنوعی مکالمه را توسعه می‌دهد.

شرکت انویدیا آرم هولدینگ بزرگترین سرمایه گذاری را به خود اختصاص داد. همچنین ارزش این شرکت در پایان سال گذشته به بیش از 147.3 میلیون دلار رسید.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا برای پیروی از انویدیا دیر است؟

امروزه بسیاری از برنامه‌های کاربردی مولد هوش مصنوعی بر دریافت پیام‌های متنی برای ایجاد متن، تصویر و محتوای ویدیویی تمرکز می‌کنند. اما SoundHound هوش مصنوعی مکالمه‌ای را توسعه می دهد که صدا را درک می‌کند و به همان شکل پاسخ می‌دهد.

لیست مشتریان SoundHound شامل برخی از بزرگترین شرکت ها در صنعت هتلداری و خودرو می باشد. رستوران‌های زنجیره‌ای از هوش مصنوعی مکالمه‌ای برای دریافت سفارش‌های مشتری هم در فروشگاه و هم از طریق درایو و همچنین رسیدگی به درخواست‌های تلفنی دریافتی استفاده می‌کنند که بار کاری را بر روی کارمندان کاهش می‌دهد.

همچنین غول‌های خودرویی مانند مرسدس بنز و استلانتیس از فناوری SoundHound برای ایجاد دستیارهای مجازی در خودرو استفاده می‌کنند که قادر به درک عملکرد هر وسیله نقلیه و پاسخگویی به طیف گسترده‌ای از سوالات عمومی هستند. در اوایل فوریه، SoundHound این محصولات را با فناوری “تعامل پویا با هوش مصنوعی مولد” خود به سطح بعدی ارتقا داد. این یک رابط کاملاً جدید است که به درخواست‌های صوتی و لمسی با محتوای سمعی و بصری پاسخ می‌دهد. علاوه بر آن می‌تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی مناسب است که نقشه‌ها، نتایج جستجوی اینترنتی، تصاویر و ویدیوها را در پاسخ‌های خود برای بهبود تجربه کاربر لحاظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *