iPhone moment برای Microsoft

لحظه طلایی و برگشتن ورق برای Microsoft

احتمالا مایکروسافت می‌تواند ورق را برگرداند. و مانند استیو جابز یک iPhone moment بسازد.

این شرکت با سرمایه گذاری در بخش فناوری کمپانی Open AI موفق شده با غول‌های دنیای هوش مصنوعی همراه شود. مایکروسافت ارزش سهام این شرکت‌ها را تا سه تریلیون دلار افزایش داده است.

مایکروسافت یک شرکت مستقر در ردموند واشنگتن دارد که انتظار می‌رود در آینده یک تغییر اساسی و بزرگ در دنیای تکنولوژی رقم بزند.

Microsoft iPhone moment در دنیای هوش مصنوعی

چرا مایکروسافت می‌تواند یک iPhone moment داشته باشد؟

ماییکروسافت در سال گذشته علاوه بر پروژه خود یعنی Copilot با سرویس ابری Azure هم همکاری‌اش را آغاز کرد. این همکاری می‌تواند به سودی 30 یا 40 درصدی ختم شود.

علاوه بر این، مایکروسافت و Open AI سال 2028 می‌خواهند پروژه‌ای 1000 میلیاردی را آغاز کنند که تغییراتی عظیم در دنیای هوش مصنوعی ایجاد می‌کند. این پروژه Stargate نام دارد و یک ابررایانه هوش مصنوعی است.

مایکروسافت در چنین موقعیتی می‌تواند روی شغل‌های مختلف تاثیر بگذارد. خصوصا مشاغلی که در حال حاضر با یک چت بات جایگزین نشدند یا حتی در لیست مشاغل در خطر نیستند. به جز این موضوع، گسترش ساخت ابررایانه منجر به درک و شناخت بهتر و دقیق‌تر زبان طبیعی یا انسانی می‌شود.

در نهایت اینکه افق پیش روی مایکروسافت در آینده ساخت ماشین‌هایی هوشمندتر از مدل‌های حال حاضر است. ماشین‌هایی که می‌توانند کارهای بیشتری نسبت به نیروی انسانی انجام دهند. این کارها حتی می‌تواند مربوط به بخش خدمات مثل بخش بهداشت و سلامت باشد یا بخش زیبایی که نیازمند یک انسان برای انجام اکثر فعالیت‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *